Verdicchio nově v našem portfoliu

Před parným létem jsme do našeho portfolia zařadili nové vinařství Andrea Felici s odrůdou Verdichio ve dvou verzích, klasické a riservě. Zkuste ochutnat! Vinařství Andrea Felici je malé rodinné vinařství, specializující se pouze na odrůdu Verdicchio se zaměřením na čistě přírodní cestu pěstování a zpracování.
www.andreafelici.it

Připravujeme nové webové stránky

Právě pro vás připravujeme nové webové stránky, které budou odpovídat GDPR a možná se můžete těšit i na něco převratného…
Krásné léto!

Hodnocení vinařství St. Michael Eppan

Pod tímto odkazem http://stmichael.it/…lio-2017.php se můžete seznámit s hodnocením aktuálního ročníku vín z vinařství St. Michael Eppan. Všechna vína naleznete samozřejmě i v našem portfoliu.

Další vinař z Rakouska

Mezi další nově zařazené vinaře z Rakouska patří vinařství Karl Diwald. Jedná se o male, ryze rodinne vinarstvi o 10ha ve Wagramu. Karl junior nedavno prevzal vinarstvi po tatovi, pred tim pracoval pro renomovane vinarstvi Bründlmayer v Rakousku a take pro nekolik spickovych vinarstvi v Napa Valley a Jizni Africe. Ve vinarstvi vznikaji predevsim vynikajici, klasicke, peprne Veltliny na sprasich a aluvialnich pudach byvaleho koryta Dunaje a prekvapive i velmi hodnotna cervena vina z odrudy Zweigeltrebe… .
www.weinbau-karl-diwald.at

Nové vinařství Alzinger v našem portfoliu!

LEO ALZINGER, jedno z nejprestižnějších vinařství Rakouska, se nachází v Unterloiben. Leo vlastní pozemky na dvou velkých vinicích, v části údolí řeky Loibenberg a Steinertal. Loibenberg je rozlehlý, terasovitý svah, zatímco skalní masiv Steinertal (5,5 hektarů) je mírně schovaný ve stínu a má chladnější mezoklima. Na terasovitých vinicích obou lokalit se pěstuje Riesling, a to ve vyšších, kamenitých polohách, zatímco Grüner veltliner se pěstuje níže v údolí na vinicích, kde ustupuje břidlice a začíná navátý spraš a jíl. Sklizeň u Alzinergů ve srovnání s jeho sousedy v Unterloiben začíná zpravidla později, což vinařství přisuzuje starým vinicím a specifické expozici vinic. Delší doba zrání na keři révě nezvyšuje hladinu cukru, říká Leo, ale spíše posouvá fyziologickou zralost k větší rovnováze. Alzinger lisuje celý hrozen s krátkou macerací, následuje krátká stabilizace moštu 24 hodin, aby se zbavil ostých, zelených tříslovin. Vína vynikají svojí precizností, rovnováhou, čistotou, harmonií a neuvěřitelnou elegancí.
www.alzinger.at

Vinařství Renato Corino

Na podzim roku 2016 jsme přidali do našeho portfolia další perlu z piemontských kopců, vinařství Renato Corino, které se pyšní poctivou malovýrobou skvělých vín z oblast La Morra. www.renatocorino.it

Podívejte se na ohodnocení Berlucchi!

Berlucchi má nové webové stránky, kde se můžete aktuálně přesvědčit o ohodnocení jednotlivých vín z vinařství Berlucchi.
http://www.berlucchi.it/…a/accolades/

Víno Le Rive slaví úspěch

Víno Le Rive 2011 z rodinného vinařství Suavia bylo časopisem Forbes zařazeno do desítky nejlepších vín. Gratulujeme!
http://www.suavia.it/…rbes-top-10/

Nové ročníky

Konečně!! Už nám začínají chodit nové ročníky… neváhejte a buďte mezi prvními, kteří je ochutnají a zhodnotí…

Sorelle Bronca

Tři sestry rodiny Bronca jsou představitelky posledního nového vinařství roku 2015, o které jsme se obohatili. Vinařství se tentokrát zaměřuje na výrobu Prosecc, více se o nich dočtete zde: http://www.lafattoria.cz/…ecultures/42

Suavia

Další nové vinařství, které jsme do našeho portfolia zařadili, je vinařství z oblasti Veneta zaměřené na pěstování a výrobu tradičních vín z odrůd Garganegy a Trebiano di Soave. Více informací naleznete zde: http://www.lafattoria.cz/…ecultures/41

Kuenhof

Naše nové minivinařství v portfoliu specializující se na výrobu pouze 4 bílých vín se nachází na severu Itálie. Více o vinařství a jejich vínech se dočtete zde: http://www.lafattoria.cz/…ecultures/40
Na zdraví!!

Degustace vinařství Rocca della Macie v restauraci Al Dente

Zveme Vás na řízenou degustaci vinařství Rocca delle Macie z Toskánska. Degustaci, která se bude konat 6.10.2015 od 18 hod v restauraci Al Dente ve Vězeňské ul. v Praze 1 povede export manager vinařství pan Pietro Tamagnini.
Z důvodu omezeného počtu míst, žádáme o potvrzení rezervace na email: lafattoria@lafattoria.cz.
Těšíme se na shledání!

Nová vinařství v portfoliu

Od letošního léta jsme rozšířili naše portfolio o tři velmi zajímavá vinařstvi. Sorelle Bronca je pojmem pro suchá prosecca, Suavia se zaměřuje na výrobu Soave a Kuenhof je malé vinařství specializující se na specifické odrůdy oblasti Trentina. Všechna tato nová vína měli naši zákazníci možnost ochutnat na Letní party v Grébovce.

Vinařství Feudi di San Gregorio

Jako hlavní bonus roku 2015 Vám nabízíme všechna vína z vinařství Feudi za 30% slevu.

Degustace Ronco del Gelso

Ve středu 3. června si Vás dovolujeme pozvat do vinotéky Flavours na Americké ulici, kde proběhne degustace vín z vinařství Ronco del Gelso za účasti exportní manažerky Eleny. Budete mít možnost ochutnat vína v několika různých ročnících tak, abyste si udělali komplexní přehled o vývoji jejich vín v čase
.

Degustace Marchesi di Barolo v restauraci Al Dente

Degustace export managera Alviseho slavila úspěch. Všichni měli možnost ochutnat na přípitek bílé víno Gavi di Gavi a v průběhu pozdního odpoledne poté i skvělá červená vína odrůd Barbery a Barola. Všichni zúčastnění byli maximálně spokojeni. Děkujeme, že jste přišli a příště zase na viděnou!!
Tým La Fattoria víno a destiláty

Degustace Marchesi di Barolo v restauraci Al Dente

Zveme Vás na degustaci vinařství Marchesi di Barolo, kterou povede exportní manažer Alvise. Degustace se uskuteční 29. dubna v prostorách restaurace Al Dente ve Vězeňské ulici od 17.00 hodin.

Prosím o potvrzení Vaší účasti nejpozději do pátku 24. dubna.

Těšíme se na Vás!