Balíček šumivých vín od Michala

Balíček šumivých vín od Michala Balíček šumivých vín od Michala

Léto je zde a s ním i období zahradních party, grilování a příjemných chvil strávených u bazénů. K tomu všemu neodmyslitelně patří lahodná šumivá vína. Sestavil jsem pro vás balíček bublinek z našeho portfolia. Jsem velkým milovníkem šumivých vín a tak jsem pro vás vybral opravdu špičkové tituly.

Čím začít?

Na začátek doporučuji Prosecco Millesimato DOC Extra Dry z vinařství Contarini regionu Veneto. Jiskřivé,šumivé víno s příjemným perlením.

Dalším vínem je Prosecco Metodo Charmat Extra Dry z vinařství Fantinel a regionu Friuli. Výborné suché víno, které se hodí jako aperitiv i k běžnému pití.

Následuje Metodo Classico Brut, vinařství Endrizzi ze severu Itálie, regionu Trentino. Víno je vyrobeno z odrůd Chardonnay a Pinot Nero klasickou metodou.

Šumivé kouzlo Itálie 

Nakonec radím vyzkoušet jedny z nejprodávanějších a nejoblíbenějších šumivých vín Itálie, kterými jsou Franciacorty  z vinařství Berlucchi.

Franciacorta 61 Brut, vinařství Berlucchi, region Lombardie. Opět jsou zde zastoupeny odrůdy Chardonnay 90% a  Pinot Nero 10%. První víno se ve vinařství podařilo vyrobit v roce 1961, proto je v názvu číslovka 61.

Franciacorta 61 Rose, vinařství Berlucchi, region Lombardie. Tímto vínem určitě potěším hlavně milovníky růžových bublinek. Krásné, suché a svěží víno lososové barvy.

Blanc de Blancs

Jedna láhev jako bonus zdarma

Závěrem je pro vás připravena  jedna lahev Valse extra dry Veneto, Contarini, jako bonus zdarma.

Doufám, že vás můj výběr šumivých vín potěší a budete se k nám rádi vracet, abyste ochutnali i další vína, která máme v nabídce.

Michal Dytrych