Tenuta Luce Della Vite

TOSCANA

Světlo v toskánské vinici

Historie Tenuty Luce della Vite se datuje do začátku devadasátých let, kdy si Vittorio Frescobaldi a Robert Mondavi vybrali Montalcino jako oblast známou pro vznik jedněch z nejlepších vín a rozhodli se vrhnout do vizionářského projektu výroby vína, které přesáhne hranice tradic, aniž by je popřelo. Hned od počátku byli podpořeni svými syny, mladými enology, Lambertem a Timem.

Tenuta Luce se nachází na jihozápadě od Montalcina v srdci národního parku Val d´Orcia. Ojedinělé podmínky mikroklimatu charakterizovány intenzivním sluníčkem, přiměřeným horkem, vyššími teplotami a vhodným prouděním vzduchu podporují v hroznech výrazné aromatické směsi. Vinice se nacházejí v nadmořské výšce mezi 230 až 430 metry a každá odrůda je pěstována pro ni v ideální pozici, aby mohla vyjádřit svůj potenciál. Ve vyšších polohách převládají pískovcové a vápencové půdy, místně nazvané Galstro, které dávají odrůdě Sangiovese možnost vyjádřit celou svou eleganci. Pro Merlot jsou naopak ideální jíly převládající v nižších polohách. Uprostřed těchto dvou oblastí se nachází pás tvořený převážně žlutými písky, kde Cabernet Sauvignon plně vyjadřuje svou velkou jemnost

Různá území a řídce osídlená oblast obklopená přírodou jsou základními prvky bio diverzifikace této Tenuty. Máme tak možnost poznat vzácnou harmonii respektu a ochrany.

Od roku 2005 je Tenuta celá v majetku pouze Lamberta Frescobaldiho.

Toscana

Toscana
Vína z regionu

Nabídka vinařství

Lux dřevěná kazeta na 3 lahve

Tenuta Luce Della Vite
420 Kč

Lucente 2020 0,75l

Tenuta Luce Della Vite
800 Kč

Brunello Luce 2016 0,75l

Tenuta Luce Della Vite
3 138 Kč

Luce 2018 0,75l

Tenuta Luce Della Vite
3 138 Kč

Brunello Luce 2017 0,75l

Tenuta Luce Della Vite
3 138 Kč