Cantine Viola - novinka v portfoliu

Divoká Kalábrie - Cantine Viola

Divoká Kalábrie - Cantine Viola

Vinařstí Cantine Viola je vinařský sen Luigiho Violi, který po vzoru svých předků produkuje vína typická pro tuto oblast. Nacházíme se v historickém městě Saracena, které je ve středu Kalábrie v nadmořské výšce 700 metrů nad mořem na náhorní plošině Pollino. Luigi je zde uznávaným mužem, který kromě vinařství vyučuje děti na základní škole.

Ve vinohradu dbá na ekologickou udržitelnost a snaží se ke svým 3 hektarům vinic přistupovat s tou největší opatrností vůči přírodě. Věhlas dostaly jeho vinohrady díky dezertnímu vínu Moscato di Saracena, které bylo v minulosti dodáváno na papežský dvůr, protože papeži věřili v jeho blahodárné zklidňující účinky na podrážděný žaludek. Ve vinařství společně s Luigim a jeho ženou Margheritou pracují tři synové Roberto, Alessandro a Claudio, kteří přebírají vášeň k zemi, vínu a kultuře.

IMG_2381

Vína, která určitě musíte ochutnat:

Rosso Viola

  • Elegantní a šťavnaté víno s vyváženou chutí. Ve vůni se odhaluje bohatá a zajímavá vůně s náznaky koření, muškátového oříšku, hřebíčku a černého pepře. V chuti převažují tóny černého lesního bobulovitého ovoce, s lehkou šťavnatou tříslovinkou.
  • 100 % Magliocco dolce.
  • po malolaktické fermentaci zraje víno 9 měsíců v sudech typu barrique.

Bianco Margherita

  • Víno pojmenované po manželce Luigiho. Bianco Margherita má zářivě slámově žlutou barvu. Ve vůni je svěží, jemné a komplexní, v ovocném aspektu dominují zelená jablka, citrusové plody s jemnými náznaky oregána a tymiánu. V chuti je víno intenzivní a dobře vyvážená s příjemnou mineralitou v závěru.
  • 65 % Guarnaccia bianca, 35 % Mantonico bianco
  • 8 měsíců na jemných kalech a 10 % vína dozrává na sudech typu barrique.